Неділя, 15.09.2019, 07:55
         Відділ освіти міста Новогродівка
                  Донецької області
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Увага!
Національна гаряча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2016 » Вересень » 17 » Сузір'я талантів Новогродівки
13:11
Сузір'я талантів Новогродівки

 

Великий талант вимагає  великої  працьовитості.

Петро Чайковський

                 В.О.Сухомлинський  писав: « … Найдосвідченіший педагог ніколи не повинен спинятися на досягнутому, бо якщо немає руху вперед, то неминуче починається відставання». Ці слова - педагогічне кредо вчителів нашого славетного шахтарського  містечка. Завдання наших педагогів полягає в тому, щоб все краще віддати дитині, плекати її, як «парость виноградної лози», ростити, як хлібне зерно. А потім взяти це зернятко, зігріти  у своїх дбайливих руках теплом педагогічної мудрості і висіяти у благодатний грунт. І тільки після цього наша рідна земля забринить невмирущими словами поетів, задзвенить стоголосо піснями композиторів, заграє у вишитих рушниках майстринь. А беруть свій початок і розвиваються ці таланти у школі.    Протягом  2015 – 2016 навчального року ерудовані, яскраві, талановиті, завзяті  школярі міста взяли участь у різноманітних конкурсах. Учасники XVІ Міжнародного  конкурсу  з української мови імені Петра Яцика показали високий рівень знань не тільки в межах програми, а й знання мовних тонкощів, історії розвитку української мови, філологічні здібності. Вісім із 18 переможців міського етапу були запрошені на обласний тур.   Великої популярності серед школярів міста набули українознавчі конкурси «Патріот» та «Соняшник». У цих конкурсах брали участь 235 учнів, переможців – 109.У зв’язку з євроінтеграцією  України підвищилася зацікавленість школярів вивченням іноземних мов. Цього року в VI Всеукраїнському конкурсі з англійської мови «Гринвіч» взяло участь 86 школярів (переможців – 37), у V Всеукраїнському конкурсі з німецької мови «Орлятко» - 10 учнів, у  V Всеукраїнському конкурсі з французької мови «Галлус» - 7 учнів (переможців – 7); 13 юних зірочок м.Новогродівка взяли участь у ІІІ  Всеукраїнському  конкурсі «Я - європеєць».

                    Традиційно широко популярними залишаються конкурси історичного спрямування: Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «ЛЕЛЕКА» (брали участь – 43 учня, переможців - 34), Всеукраїнський  відкритий інтерактивний конкурс «МАН-Юніор Ерудит» (брали участь – 24, переможців – 17).

            Природничо-математична освіта становить основу розвитку будь-якої країни. Науково-технічний прогрес  держави неможливий без підготовки висококваліфікованих фахівців математичного, технічного, природничого напрямків. Саме тому вчителі міста залучають школярів до активної участі у конкурсах природничо-математичного напрямкуМіжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок-осінній» ( 118 учасників), «Колосок-весняний» (90 учасників), Міжнародний  конкурс з інформатики та комп’ютерної вправності «Бобер» (64 учасника), Всеукраїнський учнівський фізичний конкурс «Левеня» (72 учасника, переможців - 51), Міжнародний  математичний конкурс «Кенгуру» (188 учасників),VIІ Міжнародна природознавча гра «Геліантус»-2015 (57 учасників, переможців – 32). Із року в рік участь школярів у олімпіадах набирає все більшої популярності. Це складне випробування їх інтелектуальних можливостей, вольових якостей. До участі в олімпіадному русі  2015 – 2016 н.р. було залучено 811 учнів 6-11 класів, 293 учня  посіли призові місця і стали учасниками ІІ (міського) етапу Всеукраїнських олімпіад з базових предметів.

Переможцями ІІ (міського) етапу стали 81 учень. До участі  в ІІІ (обласному) етапі Всеукраїнських олімпіад з базових предметів  було  запрошено 28 школярів міста. Кращі  результати продемонстрували:

 • Михальцова Аліна, учениця  8 класу ЗОШ №8, з  біології  (учитель Інякіна Ніна Петрівна);
 • Шаповалова Дарина, учениця 8 класу ЗОШ №9, з фізики(учитель Іванова Наталія Юріївна);
 • Філь Дарина, учениця ЗОШ №10, з  біології (учитель Назарова Олена Яківна);
 • Поздняков Сергій, учень 10 класу ЗОШ №7, з інформаційних технологій (учитель Полонська Алла Олександрівна.)

         Диплом  переможця  ( І місце) ІІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з  української мови та літератури  виборов Теліженко Станіслав, учень 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7.

Результати олімпіади визначені, а грамоти і призи чекають на своїх переможців. Ось, здавалося б, позаду хвилювання, сумніви, але ні: попереду складний шлях. До складу команди юних філологів, які  представляли Донецьку область на фінальному етапі ХХХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури в Полтаві, увійшов учень 11 класу загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №7 Теліженко Станіслав, наставником якого була Возняк Тетяна Іванівна, учитель української мови та літератури, спеціаліст вищої категорії, «Старший учитель», «Відмінник освіти України». На високому рівні Станіслав виконав завдання з української мови та літератури: не тільки продемонстрував  знання матеріалу, а й здатність креативно мислити, творчо синтезувати набуті знання. Сьогодні учасник заключного ІV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з української мови та літератури Теліженко Станіслав ділиться своїми враженнями:

«Уже в перші дні перебування в Полтаві нам відкрилася її велич та краса. Самобутність цього міста, своєрідність його архітектури органічно вплетено в українську культуру. Але ми приїхали сюди не як звичайні туристи. Наша мета – довести Україні, що українська мова квітне на Донеччині, що вогник української  літератури сяє незмінним орієнтиром для нашої творчої молоді!»

         У поточному навчальному році, за сприяння міського голови Білецької Людмили Михайлівни, було забезпечено кабінет хімії загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №7 усім необхідним обладнанням. Авер'янова Юлія Геннадіївна,  учитель хімії, спеціаліст вищої категорії, «Старший учитель» підготувала переможця (І місце ) обласного етапу  конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, відділення хімії та біології, секції «Хімія». Ним  стала учениця 10 класу загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №7 Колосовська Аліна, яку разом зі своїм наставником було запрошено  до м. Київ  на Всеукраїнський етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів МАН України. Протягом чотирьох днів наша  учениця мала можливість заявити про себе, поділитися власними ідеями та отримати корисні поради від науковців.

     Міжнародний конкурс «Мій рідний край»  об'єднує молодь України і зарубіжжя спільною метою: досліджувати і науково обґрунтовувати, аналізувати та порівнювати події і факти історії, повертати з небуття імена видатних особистостей, відроджувати генеалогію роду свого, історичну справедливість. У цьому році отримала  запрошення на участь у конкурсі до м.Львів  Бойко Єлізавета, учениця 11 класу загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №7. Наукова робота, написана Єлізаветою під керівництвом Гаврилової Любов Георгіївни, учителя історії , «Відмінника освіти України», « Вчителя – методиста», спеціаліста  вищої категорії, високо оцінена організаційним комітетом конкурсу  та зайняла І місце у номінації «Ми горда нація».

       Волонтерський  загін «Нова радість» учнів 5-9 класів загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №7  під керівництвом  учителів Гаврилової Любов Георгіївни та  Смолякової Людмили Леонідівни   став переможцем суспільної  акції школярів України «Громадянин-2015».

          Духовним учителем і наставником для українців усіх поколінь був, є і буде Тарас Шевченко, з чиїх уст пролунали слова, які стали заповітом нащадкам на довгі роки.  

                 Обніміться ж, брати мої, 

                 Молю вас, благаю!

          Питання   злагоди  в Україні сьогодні актуальне як ніколи раніше. Не залишилися осторонь цієї теми  і учні наших шкіл. Лауреатами ХV Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості під гаслом «Об'єднаймося ж, брати мої!»  стали Білозуб Іван, учень загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів № 8 (наставник Кирилова Анжеліка Володимирівна.)  та Кузнєцов Антон, учень загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №10 ім. Тараса Шевченка (наставник  Чеченєва Ольга Миколаївна).

          Учениці 11 класу загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 ім. Тараса Шевченка Сірченко Оксана та Політун Маргарита посіли призові місця (ІІ і ІІІ місце відповідно) на ХІІ Міжнародному конкурсі «Уроки війни та Голокосту – уроки толерантності», який у поточному навчальному році проходив у  м. Чернівці.

         Калоша Таїсія Василівна, наставник дівчат, «Відмінник освіти України», вчитель історії, спеціаліст вищої категорії загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №10 ім. Тараса Шевченка продовжила співпрацю з юними зірочками  у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН. Політун Маргарита посіла ІІ місце  в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, відділення історії, секції «Історія України», і   Сірченко Оксана -   ІІ місце  в обласному етапі конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, відділення історії, секції « Історичне краєзнавство».

            Як сказано в Біблії, найголовнішій книзі людства, спочатку було СЛОВО. Усі таємниці світу, щасливі й тривожні, досконало передані словами. Нам Господом дарована одна з найкрасивіших і милозвучніших мов світу. Досконале володіння нею є ознакою духовного багатства людини та її інтелектуального потенціалу.  20 квітня 2016 року відбулися обласні конкурси  виразного читання «Майстер слова» та ораторського мистецтва «Заговори, щоб я тебе побачив». Школярів та їх наставників майже з усіх міст та районів Донецької області гостинно прийняла Краматорська українська гімназія. Були запрошені і учні нашого міста. Бойко Єлізавета, учениця 11 класу загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №7 (учитель Возняк Тетяна Іваніна)  посіла І місце.  Володіння мовленням як інструментом управління й організації професійної діяльності – прямий шлях до досягнення успіху людини. Тож бажаємо всім учасникам фестивалю накопичувати  позитивний досвід ораторського мистецтва та знайти свій прямий шлях до успіху.

            З метою популяризації духовних і моральних надбань, консолідації зусиль, спрямованих на моральний саморозвиток особистості, здатної забезпечити країні гідне місце у цивілізованому світі, сприяння формуванню громадянської позиції та соціально-правової активності учнів, створення належних умов для прояву патріотизму, високих моральних цінностей, почуття любові до багатоетнічної та толерантної України, готовності до її захисту, вже вшосте в Україні проводиться Всеукраїнський конкурс «Моральний вчинок». За творчий звіт з національно-патріотичного виховання під назвою «Про найдорожче» І місце на обласному рівні  Всеукраїнського конкурсу «Моральний вчинок»  посіла група учнів 2-А класу загальноосвітньої школи  І – ІІІ ступенів №7 (наставник учитель початкових класів, спеціаліст  вищої категорії, «Старший учитель»  Смолякова Людмила  Леонідівна).

         Щорічно в травні Львів гостинно зустрічає обдаровану учнівську молодь  усієї України на Міжнародній науково-практичній конференції «Україна очима молодих». Школярі-члени Малої академії наук України досліджують та діляться своїм баченням вирішення проблем енергозбереження, раціонального природокористування та охорони довкілля України, економічної системи України, історії української державності.

        У цьому році отримав запрошення на участь у конференції учень 9 класу  загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №7 Константинов Олексій. Наукова робота «Значення іноземних інвестицій в економіці рідного краю», написана Олексієм під керівництвом Соколенко Юлії В'ячеславівни, учителя історії загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7, спеціаліста  першої категорії, високо оцінена організаційним комітетом конференції. Константинов Олексій отримав можливість презентувати результати свого дослідження  перед усіма учасниками конференції. Програма заходу передбачала не тільки проведення секційних засідань, а і  захоплюючі екскурсії по місту Лева. Сьогодні Олексій поділився своїми вражаннями. «На мою думку, Львів – одне з найгарніших  міст у всій Україні. Воно дуже багате на пам’ятки культури і архітектури. Львів зачарував мене не тільки історичними будівлями, а й звичайними крамницями. Кожний товар, кожний  сувенір пронизаний національною символікою країни. Особливу увагу хотілося б звернути на людей, які проживають у місті. Вони дуже товариські і гостинні. Сподіваюся ще на чергові зустрічі із чарівним містом.»

         Урожайним на перемоги, творчі здобутки та досягнення став 2015-2016 навчальний рік для вихованців та педагогів Будинку дитячої творчості м. Новогродівка:

 • Всеукраїнський конкурс «Знай і люби свій рідний край»

Негреба Віолета (І місце) Гурток «Солоне тісто»,  керівник Кириченко Наталя Володимирівна;

Конкіна Анастасія ( ІІ місце)  Гурток «Сувенір»,  керівник Цисюк Олена Дмитрівна.

 • Обласна виставка робіт декоративно-ужиткового мистецтва «Творчі скарби Донбасу»

Дузь Анастасія (І місце) Гурток «Квілінг», керівник  Нічіпорова Лариса Миколаївна;

Дашевська Владислава (І місце) Гурток «Рукодільниця», керівник Беспала Валентина Олександрівна;

Лук'янець Яна (ІІІ місце) Гурток «Солоне тісто»,  керівник Кириченко Наталія Володимирівна.

 • ХХІ Всеукраїнський фестиваль до Дня Землі

Лаврищева Наталія (І місце) Гурток «Квілінг», керівник  Нічіпорова Лариса Миколаївна;

Починок Катерина(ІІІ місце) Гурток «Рукодільниця», керівник Беспала Валентина Олександрівна.

 • Обласний конкурс з хореографії «Магія танцю», номінація «Сучасна хореографія» 

Гурток  «Серцебиття» (ІІ місце)     (керівник Пахомова Аліса Вадимівна);

 • Регіональний конкурс з хореографії

Гурток «Серцебиття» (І місце) (керівник Пахомова Аліса Вадимівна).

         Лаврищева Наталія разом зі своїм керівником  іXХІ Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі. Тему XXІ Фестивалю – «Від роду до народу, від народу до нації», вихованка БДТ висвітлила  у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво». 

         Сьогодні наші діти – переможці, лауреати олімпіад, фестивалів. Сьогодні вони цілеспрямовані, наполегливі, успішні люди. Від чого ж залежить успіх? Успіх справи – від професіоналізму. Успіх людини – від природних здібностей і цілеспрямованості. Успіх держави – від патріотизму, відданості, успішних справ, успішних людей.

         Життєвий шлях людини починається з ніжної маминої колискової, мудрої поради батька, лагідної посмішки першої вчительки. Постійна турбота батьків і вчителів дає можливість дитині розвиватися, активно будуючи свою унікальну особливість. Кожен із нас, учні, вчителі, батьки, своєю працею і конкретними справами доводить любов і відданість рідній землі, власну громадянську позицію і гідність. Бо кожна перемога і успіх – це квітка у вінок слави родини, школи, міста, Донеччини. Голос перемоги маленького шахтарського містечка Новогродівка чують сьогодні і у Києві, і Полтаві, і Львові, Кіровограді і Чернівцях. І ми впевнені, що ці рідні голоси покличуть наших учнів додому, у Новогродівку. Бо тут на них чекають рідні, чекає турботливе місто, яке завжди на сторожі їхнього щасливого майбутнього.

                                                                                                               Начальник відділу освіти м. Новогродівка Р.М. Кухтіна 

Категорія: Корисні посилання | Переглядів: 357 | Додав: natalyagerasimetz | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Вересень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Архів записів
Друзі сайту
 • Official Blog
 • uCoz Community
 • FAQ
 • Textbook
 • Гаряча лінія
  Національна дитяча гаряча лінія
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
  Copyright MyCorp © 2019uCoz