Середа, 27.05.2020, 23:49
         Відділ освіти міста Новогродівка
                  Донецької області
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Увага!
Національна гаряча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 Алгоритм дій фахівців психологічної служби у випадках скоєння насильства

 

Профілактика суїцидальної поведінки підлітків 

 

Документація практичного психолога

Документація соціального педагога

Нормативи витрат часу

Організація роботи психолога в ДНЗ


Консультації вчителя-логопеда та методиста психологічної служби

  21.02.2018 року на базі закладу дошкільної освіти «Райдуга» м.Новогродівка вчителем-логопедом Руснак Р.М. та методистом психологічної служби відділу освіти м.Новогродівка Макух І.В. було надано консультації для  батьків та вихователів закладу щодо особливостей мовленнєвого та вікового розвитку дошкільників.

  Руснак Р.М. провела логопедичне обстеження дітей старшого дошкільного віку та надала рекомендації батькам щодо занять з дітьми логопедичними вправами вдома. Макух І.В. обговорила з батьками та вихователями питання «Труднощі у вихованні дитини-дошкільника та шляхи їх подолання».

  Такі тематичні консультації вчителя-логопеда та методиста психологічної служби заплановано провести протягом 2018 року і на базі інших закладів дошкільної освіти міста. 


Семінар-тренінг для педагогів «Портрет гіперактивної дитини»

30.10.2017 року методистом психологічної служби відділу освіти м.Новогродівка Макух І.В. було проведено семінар-тренінг «Портрет гіперактивної дитини» для педагогів загальноосвітньої школи №9. Мета тренінгу – підвищення рівня професійної компетентності педагогів щодо роботи з дітьми з синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) та розвиток навичок ефективного спілкування з такими дітьми.

На семінарі-тренінгу педагоги отримали віртуальну інформацію від доктора Комаровського що таке гіперактивність (СДГУ), причини виникнення цієї проблеми та 10 основних правил поводження з такими дітьми. За допомогою асоціативних карток «Креатив» склали свій портрет гіперактивної дитини.

 

Активно долучившись до участі у вправах «Картина галерея», «Чарівна торбинка», «Черепахи», «Що зайве», «Лимон» педагоги отримали знання про основні ознаки, що є діагностичними симптомами гіперактивної дитини та ознайомилися з комплексом вправ та ігор, які можна використовувати у роботі з такими дітьми.

«Притча про квітки кульбаби», яку розповіла Макух І.В. нагадала педагогам про те, що кожну дитину треба сприймати позитивно, з любов’ю, такою, яка вона є, виявляти до кожної дитини терпеливість та стриманість, пристосовувати свою поведінку до її потреб.

По закінченню семінару-тренінгу педагоги прослухали і кожний отримав «Лист від гіперактивної дитини», яка звертається до нас, дорослих, з проханням зрозуміти її, дослухатися до її потреб і бажання бути успішною, якщо ми, дорослі, будемо її всіляко підтримувати.

Макух І.В., методист з психологічної служби відділу освіти


Навчання з надання першої психологічної допомоги дітям, які зазнали лиха

З 12.06.2017 по 14.06.2017 у м.Святогірськ під патронатом міжнародної організації Save the children та Запорізького благодійного фонду «Єдність за майбутнє» 18 практичних психологів та педагогів м.Селидове, Гірник, Українськ та Новогродівка пройшли тренінги «Перша психологічна допомога» та «Стрес-менеджемент».

Представники міжнародної організації Save the children поділилися з педагогами інформацією щодо напрямків роботи організації: охорона дитинства, захист прав дітей, перша психологічна допомога дітям.

8 практичних психологів та вихователів ДНЗ нашого міста здобули теоретичні знання та набули практичних навичок щодо надання першої психологічної допомоги дітям, які зазнали лиха, шляхи та способи зменшення стресу. По закінченню тренінгу всім педагогам вручили сертифікати та флеш-носії з методичними матеріалами.


«HEART» - зцілення мистецтвом

У  жовтні 2016 року в м. Святогірськ  Міжнародна організація Save The Children проводила тренінг з арт-терапії за використанням  програми «HEART», що спирається на лікування  та освіту через мистецтво. Це новий  творчий підхід  у роботі  з дітьми, які постраждали в результаті серйозного або хронічного стресу. 

                                        

 До участі в тренінгу були запрошені представники від нашого міста: методист психологічної служби відділу освіти Макух Ірина Володимирівна та практичний психолог ЗОШ І –ІІІ ст. № 10 ім. Тараса Шевченка Педик Тетяна Анатоліївна.

Наші психологи отримали незабутні враження та зазначили  корисність методики  HEART для практичного використання у своїй професійній діяльності, оскільки  презентовані техніки корекційної  роботи допоможуть дітям більш вільно спілкуватися, обговорювати свої переживання та враження, безпечно проявляти власні емоції, що є першим кpоком до одужання.

Тепер з листопада 2016 року по лютий 2017 року в Новогродівській ЗОШ      І –ІІІ ст. № 10 ім. Тараса Шевченка триває цикл занять  з використанням цієї унікальної методики.  Години психолога  та тренінги,  що вже пройшли в школі за даною програмою  допомогли школярам позбавитись емоційного напруження, негативних переживань. Діти з нетерпінням чекають нових зустрічей,  на яких вони  можуть не  тільки проявляти  свої творчі здібності, але і  вчаться відновлювати свій емоційний фон, комунікативні уміння та навички.

Методист психологічної служби Макух І.В. знайомить з новою методикою практичних психологів та соціальних педагогів на методичному об’єднані, безпосередньо в процесі занять з дітьми дошкільного та шкільного віку, на яких здобуваються практичні навички володіння цією методик


                                                     Чергове засідання міського методичного об’єднання практичних психологів

12.01.2017 на базі загальноосвітньої школи №7 відбулося чергове засідання міського методичного об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів навчальних закладів міста з теми: «Творчий підхід в роботі практичних психологів та соціальних педагогів як одна із умов  удосконалення  професійної майстерності».

Своїми творчим досвідом поділилися: практичний психолог ЗОШ№10 Педик Т.А. «Улюблені форми роботи з дітьми в межах психологічного супроводу навчального процесу», практичний психолог ЗОШ№8 Краснік О.М. «Аплікація як засіб корекції негативних та емоційних станів дітей», практичний психолог ДНЗ «Берізка» Романіхіна М.А. «Заняття з желе з дітьми раннього дошкільного віку», практичний психолог ДНЗ «Білочка» Скипенко Н.В. «Малювання як арттерапевтичний метод в роботі з дітьми-дошкільниками», практичний психолог ДНЗ «Райдуга» Лисікова Н.П. «Використання ігрових форм роботи з вихованцями ДНЗ».

Методист психологічної служби Макух І.В. та практичний психолог ЗОШ№10 Педик Т.А. ознайомили присутніх з новою інноваційною формою роботи з дітьми «HEART – зцілення, навчання та розвага за допомогою мистецтва».

 

 

 


«Хай ваші серця палають, але не вигорають!»

                  

            Професійна діяльність педагога визнана однією з найбільш стресогенних сучасних професій. Негативні психологічні стани педагогів знижують ефективність виховання та навчання дітей, підвищують конфліктність у стосунках із вихованцями, батьками, колегами, руйнують психічне здоров’я. Збереження психологічного і фізичного благополуччя кожного педагога - необхідна умова організації освітньо – виховного процесу в ЗНЗ.

24.10.2016 в ЗОШ I-II ступенів №9 м.Новогродівка відбувся семінар-практикум для педагогів на тему: «Профілактика синдрому емоційного вигорання педагогів», який проводила практичний психолог Скипенко Н.В.  Семінар проходив у формі заняття з елементами тренінгу. В заході приймали активну участь  всі вчителі школи.

         Учасники семінару ознайомилися з терміном «синдром емоційного вигорання», розробляли шляхи та методи профілактики і боротьби із «синдромом емоційного вигорання», вчилися практичних навичок володіння собою в стресових ситуаціях. Вчителі на занятті  отримали нові знання і досвід, відпочили, розвантажилися. Цьому сприяли вправи на розвиток позитивного самосприйняття, адекватної самооцінки, релаксації, рефлексії.

Підсумком заняття стали гарний настрій і усмішки педагогів та слова побажання практичного психолога всім учасникам заходу: «Хай ваші серця палають, але не вигорають!»

Скипенко Н.В., практичний психолог ЗОШ I-II ступенів №9

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
 • Official Blog
 • uCoz Community
 • FAQ
 • Textbook
 • Гаряча лінія
  Національна дитяча гаряча лінія
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
  Copyright MyCorp © 2020uCoz