Субота, 18.01.2020, 13:16
         Відділ освіти міста Новогродівка
                  Донецької області
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Увага!
Національна гаряча лінія
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Методичний кабінет

Рудько Валентина Вікторівна – завідуючий міським методичним кабінетом

Герасимець Наталія Андріївна – методист з технологій

Поварених Надія Миколаївна – методист з позашкільної освіти

Макух Ірина Володимирівна - методист з психологічної служби

 Наукова-методична проблема методичного кабінету:

«Удосконалення професійної майстерності педагогічних працівників шляхом розвитку їх методичної культури та творчих можливостей» 


Вчимося жити разом 

     З 08 – 10.12 2017 проходив тренінг з реалізації проекту "Вчимося жити разом" у м. Допропілля. Регіональні тренери міжнародного проекту «Вчимося жити разом» (компонент «Освіта на основі життєвих     навичок») Пономаренко В. С., координатор проекту та Поуль В. С., завідувач кафедри дошкільної, початкової освіти та розвитку особистості Донецького облІППО, розпочали роботу заходу та акцентували увагу присутніх   на  необхідності зміни підходів у викладанні курсу «Основи здоров’я» у початковій школі через проведення тренінгів, які є незамінним елементом системи навчання й розвитку в будь-якому закладі освіти. Саме тренінг –   навчання, що спирається на досвід людини та формує не тільки знання, вміння та навички, а й ставлення. В заході прийняли участь учителі початкових класів нашого міста: Голуб І. Ю., Дика Л.А., Марінова В. Б., Оганесян   А. В., Федорова А. Ю., Шаргородська С. І.

     Програма триденного тренінгу була насиченою та змістовною. Протягом трьох днів учителі початкових класів не тільки дізналися про проект «Вчимося жити разом» та методику проведення уроків-тренінгів, але й мали   змогу відпрацювати отримані знання та навички, спробувавши себе в ролі тренерів.

     По закінченню навчання всі учасники отримали сертифікати та необхідні навчально-методичні матеріали для впровадження курсу «Вчимося жити разом» в своїх освітніх закладах.   


                                     Освітянська толока «Нова українська школа»

 

    6 грудня 2017 р. на базі Слов'янської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів № 1 відбулося друге заняття освітянської толоки «Нова українська школа». У другому засіданні «Створення універсального освітнього округу в об’єднаній територіальній громаді: законодавчі аспекти» взяли участь і освітяни нашого міста: методист з технологій відділу освіти м. Новогродівка – Герасимець Н. А. та заступник директора загального закладу середньої освіти І-ІІІ ступенів №7 – Вахрамєєва О. В.

   Метою заходу стало обговорення питань новацій Закону України «Про освіту», пошук шляхів реалізації нових засад в освітньому окрузі територіальної громади. В якості рекомендацій методистам та заступникам директорів було запропоновано при плануванні роботи виходити з необхідності імплементації положень Закону України «Про освіту» в діяльність методичних та освітніх установ, а також провести просвітницькі заходи з педагогами щодо ключових питань нового Закону України «Про освіту».


     Семінар-тренінг для педагогів «Портрет гіперактивної дитини»

 30.10.2017 року методистом психологічної служби відділу освіти м.Новогродівка Макух І.В. було проведено семінар-тренінг «Портрет гіперактивної дитини» для педагогів загальноосвітньої школи №9. Мета тренінгу – підвищення рівня професійної компетентності педагогів щодо роботи з дітьми з синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ) та розвиток навичок ефективного спілкування з такими дітьми.

 На семінарі-тренінгу педагоги отримали віртуальну інформацію від доктора Комаровського що таке гіперактивність (СДГУ), причини виникнення цієї проблеми та 10 основних правил поводження з такими дітьми. За допомогою асоціативних карток «Креатив» склали свій портрет гіперактивної дитини.

 Активно долучившись до участі у вправах «Картина галерея», «Чарівна торбинка», «Черепахи», «Що зайве», «Лимон» педагоги отримали знання про основні ознаки, що є діагностичними симптомами гіперактивної дитини та ознайомилися з комплексом вправ та ігор, які можна використовувати у роботі з такими дітьми.

 «Притча про квітки кульбаби», яку розповіла Макух І.В. нагадала педагогам про те, що кожну дитину треба сприймати позитивно, з любов’ю, такою, яка вона є, виявляти до кожної дитини терпеливість та стриманість, пристосовувати свою поведінку до її потреб.

 По закінченню семінару-тренінгу педагоги прослухали і кожний отримав «Лист від гіперактивної дитини», яка звертається до нас, дорослих, з проханням зрозуміти її, дослухатися до її потреб і бажання бути успішною, якщо ми, дорослі, будемо її всіляко підтримувати.

 Макух І.В., методист з психологічної служби відділу освіти


  Методичне об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів закладів освіти

  5 лютого 2016 року на базі ЗОШ І-ІІІ ст.№10 ім.Тараса Шевченка відбулося методичне об’єднання практичних психологів та соціальних педагогів за темою  «Особливості використання арт-технологій в роботі практичного психолога і соціального педагога».

 

                  

  На ряду з традиційними методами практичні психологи у своїй роботі використовують різноманітні арт-терапевтичні технології, які дають можливість отримати  максимум інформації про інтереси, бажання, мрії дитини, з'ясувати її цінності, визначити її страхи, тривоги. Арт-терапія – це метод зцілення за допомогою  творчості. Існує безліч різних видів і напрямів терапії мистецтвом - зображувальна, музична, танцювальна, бібліотерапія, казкотерапія, драмотерапія,  кінотерапія, куклотерапія, пісочна терапія, кольорова терапія тощо.

  Практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст.№10 ім.Тараса Шевченка Педик Тетяна Анатоліївна поділилася своїм власним досвідом використання казко терапії як одним  із ефективних методів роботи з учнями, які зазнають тих чи інших емоційних та поведінкових труднощів. Процес казкотерапії дозволяє дитині усвідомити та  проаналізувати свої проблеми, побачити шляхи їх вирішення. В своїй роботі психолог використовує і такий арт-терапевтичний метод, як метод кольорової терапії, який сприяє зняттю стресу, підняттю настрою та тонусу .

  Краснік-Стойчева Олена Миколаївна, практичний психолог ЗОШ І-ІІ ст.№8, запропонувала досвід використання в роботі арт-терапевтичного прийому - розфарбовування масок. Маска - це певна модель поведінки людини в суспільстві. Можливість надіти ту чи іншу маску допомагає нам контактувати з людьми. Це надає можливість прийняти себе через самооцінку та оцінку інших, розвивати навички рефлексії, підвищувати свою самооцінку.

  Практичний психолог ДНЗ№11 «Берізка», Романіхіна Марія Анатоліївна, у своїй роботі практикує метод пісочної терапії, який дозволяє психологу вирішувати завдання діагностики, корекції та розвитку. Дитина проживає у своєрідній казковій атмосфері на піску все, що її турбувало, навчається новим, невідомим для неї способам реагування на зовнішні обставини та новим способам поведінки, які допомагають їй долати негаразди реального життя.

 Методист з психологічної служби відділу освіти Макух Ірина Володимирівна ознайомила психологів і соціальних педагогів з метафоричними асоціативними картками, які дозволяють створювати між психологом і дитиною атмосферу безпеки і довіри, швидко і наочно отримати необхідний обсяг інформації для якісної роботи, звернутися до психотравмуючої ситуації дитини через метафору і, тим самим, уникнути його додаткової травматизації. Вона наголосила на тому, що використання психологом методів арт-терапії у роботі з дітьми та підлітками є позитивним елементом у структурі психологічного супроводу, який забезпечує психологічний комфорт та сприяє їх гармонійному розвитку. Заключним етапом методичного об’єднання був ще один з арт-терапевтичних методів – аромотерапія: насолода трав’яними чаями.

І.В.Макух, методист з психологічної служби відділу освіти м.Новогродівка  

 

Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Архів записів
Друзі сайту
 • Official Blog
 • uCoz Community
 • FAQ
 • Textbook
 • Гаряча лінія
  Національна дитяча гаряча лінія
  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
  Copyright MyCorp © 2020uCoz